FORUM GOLFOWE

FORUM GOLFISTÓW

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Graj piłkę tak jak leży.

#1 2011-08-07 22:38:21

jerzyab
Moderator

Pro Am w Kalinowych polach

Poniżej cytuję fragment listu jaki otrzymałem w związku z obsadą turnieju Pro Am w Kalinowych polach.

Co sądzicie na ten temat?
Czy powinniśmy jakoś  ( i jak) zareagować?

Czekam na Wasze pomysły.

J.B.

Do Z.Z.

Dziękuję za maila. Jeśli chodzi o Kalinowe Pola to bardzo przepraszam że nie nie daliśmy Państwu znać wcześniej, ale Państwa przyjazd nie będzie konieczny. Pan Marek Sokołowski ustalił przyjazd sędziów z najbliższych okolic,

Jeszcze raz przepraszam za późną informację i mam nadzieję że będziemy mogli współpracować przy kolejnych turniejach img/smilies/smile,

Serdecznie pozdrawiam,

X. Y.

Dyrektor Operacyjny
Członek Zarządu

Ostatnio edytowany przez jerzyab (2011-08-07 22:38:59)

#2 2011-08-09 20:23:01

referee
Administrator

Re: Pro Am w Kalinowych polach

Otrzymałem w tej sprawie e-mail od Doroty z informacją od G24 oraz bardzo niegrzeczny e-mail od Marka Sokołowskiego w tej sprawie. Czekam teraz na odpowiedź z G24 i dopiero w całości przedstawię to na forum.

#3 2011-08-10 07:56:38

jerzyab
Moderator

Pro Am ma chyba patronat PZG, a z tego co pamiętam warunkiem patronatu jest zatrudnienie sędziego z listy PZG.

Trzeba będzie to jakoś wyjaśnić, żeby taka zła praktyka nie zaczęła się rozprzestrzeniać na inne pola i turnieje.

Niecierpliwie czekam na dalszy ciąg sprawy.

#4 2011-08-10 08:59:47

Agnieszka
Użytkownik

jerzyab napisał(a):

Pro Am ma chyba patronat PZG, a z tego co pamiętam warunkiem patronatu jest zatrudnienie sędziego z listy PZG.

Ex strony PZG:

F. Wymagania sportowe dla turniejów i imprez patronackich PZG

1. Turniej rozgrywany musi być zgodnie z regułami Gry w Golfa, zatwierdzonymi przez R&A Rules Ltd oraz z zastosowaniem “Regulaminu ogólnego turniejów golfowych pod  patronatem PZG” – do pobrania tutaj.
2. Komitet Turnieju wyznacza sędziego lub sędziów turnieju. Wskazane jest, aby sędziowie posiadali licencje sędziowskie PZG.
3. Główna nagroda w turnieju winna być przyznana w kategorii brutto (w uzasadnionych przypadkach w kategorii netto).
4. Zobowiązanie do przestrzegania reguł gry w golfa wydanych przez R&A Rules Limited oraz “Regulaminu Ogólnegoturniejów golfowych pod patronatem PZG”.
5. Ograniczenie łącznej wartości detalicznej brutto nagród rzeczowych w turnieju lub imprezie patronackiej, przyznawanych amatorom, do równowartości określonej w Statusie Amatora reguł gry w golfa wydanych przez R&A Rules Limited (na lata 2008-2011 jest to 500 GBP). Ograniczenie dotyczy sumy wartości wszystkich nagród otrzymanych przez jedną osobę we wszystkich kategoriach turnieju, łącznie z hole-in-one oraz innymi konkurencjami związanymi z zawodami. Więcej na ten temat tutaj.
6. Prowadzenie turnieju w systemie PZG Eagle, z wykorzystaniem funkcji live-scoring oraz bazy handicapowej PZG (w odniesieniu do członków PZG).
7. Członkowie PZG biorący udział w turnieju muszą posiadać oficjalny, aktualny HCP PZG zarejestrowany w bazie handicapowej PZG, pozostali muszą się legitymować aktualną kartą HCP wydaną przez odpowiedni narodowy związek golfa.
8. Zawodnicy nie posiadający aktualnego HCP nie mogą być klasyfikowani w kategorii innej niż brutto.
9. Nieodpłatne uczestnictwo juniorów do lat 18.

#5 2011-08-10 10:11:24

jerzyab
Moderator

Pisałem na podstawie naszych rozmów z PZG.

Niestety ten zapis rzeczywiście daje możliwość manipulacji i należy dążyć do jego zmiany.

#6 2011-08-10 19:45:41

referee
Administrator

Jeżeli chodzi o nieporozumienie związane z G24 - sprawa została wyjaśniona i wszystko wynikło z braku pełnej informacji i błędów w przekazie jej.

G24 przeprosił sędziów wyznaczonych do obsługi tego turnieju za wynikłe nieporozumienie. Ja ze swej strony też przepraszam Dorotę, która ma wyjątkowego pecha przy tegorocznych obsadach sędziowskich.

Co do obsady sędziowskiej na Kalinowych Polach to w tym momencie nie należy już to formalnie do KS PZG. Ale jak zachowają się inni koledzy sędziowie to ......

#7 2011-08-10 21:13:19

jerzyab
Moderator

Ja jestem tylko ciekaw kto będzie sędzią tego turnieju?

Czy będzie to licencjonowany sędzia PZG?

#8 2011-08-14 18:35:24

jerzyab
Moderator

Właśnie się dowiedziałem, że dyrektorem turnieju jest J. Gazecki ale nie mogę nigdzie znaleźć składu komitetu i nadal nie wiem kto sędziował ten turniej.

Czy ktoś z Was może mi udzielić informacji? (może Agnieszka?)

#9 2011-08-16 08:56:25

Agnieszka
Użytkownik

Sędzią tego turnieju był Artur Krajewski.

#10 2011-08-16 20:05:54

jerzyab
Moderator

Dziękuję Ci za wiadomość.

Byłem ciekaw czy będzie to sędzia z licencją. Teraz moja ciekawość została zaspokojona.

Pozdrawiam.

J.B.

#11 2011-08-16 23:07:10

Andrzej Machulski
Użytkownik
Serwis

jerzyab napisał(a):

Byłem ciekaw czy będzie to sędzia z licencją. Teraz moja ciekawość została zaspokojona.

Więc był ci on z licencją czy nie ?

#12 2011-08-17 19:00:02

jerzyab
Moderator

Był, był.

Chodziło mi o całe zamieszanie związane z obsadą sędziowską turnieju.
Wstępna informacja mówiła, że będą sędziować ludzie z okolicy, a tam jeszcze nie ma sędziów!

Na szczęście nie byli tak bardzo z "okolicy".

Stopka forum