FORUM GOLFOWE

FORUM GOLFISTÓW

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Graj piłkę tak jak leży.

#1 2013-06-08 22:07:16

Andrzej Machulski
Użytkownik
Serwis

Golf osób niepełnosprawnych.

Być może to zły wątek ale chciałbym aby PZG był Fair Play w stosunku do osób niepełnosprawnych zainteresowanych grą w golf w Polsce.

Poniżej mail wysłany do Prezesa PZG Pana Marka Michałowskiego :

Panie Prezesie,

Piszę do Pana w ważnej sprawie w odniesieniu do powszechnego dostępu do sportu golfowego dla każdego chcącego uprawiać tą dyscyplinę. Mam tu na myśli konkretnie osoby niepełnosprawne.

Ze zdziwieniem przyjąłem fakt, że (po długich poszukiwaniach) na stronie Polskiego Związku Golfa nie ma żadnych informacji na temat możliwości nauki i przysługujących przywilejów gry w golfa dla osób z ułomnościami psychicznymi i fizycznymi.

Golfowy świat dawno dostrzegł ten temat i zarówno na stronie USGA jak i R&A są odpowiednie informacje szczegółowo opisujące status osób niepełnosprawnych w golfie. Poszczególne, być może jednostkowe przypadki grania w golfa przez takie osoby w Polsce nie zwalniają Polskiego Związku Golfa od zainteresowania tym tematem.

Liczę na to, że podejmie Pan odpowiednie kroki aby osoby niepełnosprawne uzyskały odpowiednie informacje na stronie Polskiego Związku Golfa. Z całą pewnością będzie to kolejny krok w kierunku szerszego i równego dostępu do naszej ulubionej dyscypliny sportu dla wszystkich zainteresowanych. Być może ułatwi też ośrodkom golfowym tworzenie odpowiedniej bazy do nauki i szkolenia osób niepełnosprawnych.

Pozdrawiam

Andrzej Machulski
Bydgoski Klub Golfowy

#2 2013-06-10 09:59:57

jerzyab
Moderator

Re: Golf osób niepełnosprawnych.

Masz oczywiście rację, że należy ułatwić dostęp niepełnosprawnym ale mam wrażenie, że główny problem to dostęp w ogóle. Zbyt drogie green fee. Brak promocji golfa jako pro-zdrowotnej aktywności, brak promocji w grupie starszych wiekowo graczy.
Generalnie brak promocji golfa jako rodzaju aktywności  fizycznej ważnej dla całego społeczeństwa ze względu na stan zdrowia i mniejsze obciążenie opieki medycznej.

Golfiści umierają zdrowsi!

#3 2013-08-06 21:27:53

Andrzej Machulski
Użytkownik
Serwis

Tak z kronikarskiego obowiązku dodam, że na mojego maila do prezesa PZG (z pierwszego postu) nie otrzymałem ... żadnej odpowiedzi. Od prezesa ani od właściwej komórki PZG.

Przykre ....

#4 2013-08-09 18:06:20

jerzyab
Moderator

Cóż, to jest nasza polska specjalność - brak odpowiedzi.

#5 2014-08-01 22:46:05

tobi
Użytkownik

I tu pojawia się propblem nie tylko niespełnosprawnych w grze w golfa, ale w ogóle niepełnosprawnych w Polsce i tego jak funkcjonują i jakie mają możliwości, a często niestety bardzo nikłe w porównaniu z osobami bez żadnych nieprawidłowości

Stopka forum