FORUM GOLFOWE

FORUM GOLFISTÓW

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Graj piłkę tak jak leży.

#1 2011-07-21 18:26:07

ZbyszekG
Moderator
Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 234

Bunkier całkowicie zalany

Kolejna biała plama na mapie Reguł została usunięta. Dzięki nieformalnym kontaktom jednego z sędziów z R&A wiemy wreszcie jak interpretować Decyzję 33-8/27.

Chodziło o słowa:
“[…],the Committee may, […], introduce a Local Rule providing that specific bunkers, […], are deemed to be ground under repair and classified as through the green.”

1. Część sędziów czytała to w ten sposób, że Komitet może uznać określony bunkier jako teren w naprawie i tym samym sklasyfikować go jako “through the green”. Czyli przez samo zadeklarowanie bunkra GUR ten bunkier automatycznie staje się GUR through the green. Podobny mechanizm jak w D 25/13.

2. Druga część sędziów (może nawet większa) czytała to jako: Komitet może zadeklarować określony bunkier jako teren w naprawie i sklasyfikować go jako “through the green”. Czyli żeby Reguła Lokalna była poprawna, trzeba było wg nich napisać dwie rzeczy, że bunkier jest GUR i że znajduje się “through the green”.

Wiemy już, że pierwsza wersja jest poprawna. Od początku byłem zwolennikiem tej wersji i dlatego cieszę się z takiego rozstrzygnięcia.
Jest to bardzo ważne z praktycznego punktu widzenia, bo np. jeśli mamy już napisane Reguły Lokalne i jeden z punktów tych Reguł mówi, że GUR oznaczony jest niebieskimi słupkami i/lub liniami, to nic już nie musimy zmieniać ani dopisywać. Wystarczy, że gdy w czasie objeżdżania pola natrafimy na kompletnie zalany bunkier, to wystarczy go oznaczyć i sprawa załatwiona.

Link do początku (chyba) dyskusji:
http://www.leithsociety.com/cgi-bin/bbs … d;id=27607

Pozdrawiam
Zbyszek

Offline

 

#2 2014-08-01 22:51:43

tobi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-01
Posty: 17

Re: Bunkier całkowicie zalany

i chwała im za to:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo