FORUM GOLFOWE

FORUM GOLFISTÓW

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Graj piłkę tak jak leży.

#1 2012-02-02 21:05:13

ZbyszekG
Moderator

MGA Quiz 2012

Na stronie Metropolitan Golf Association (MGA)  http://www.mgagolf.org/node/1288  ukazał się tegoroczny Quiz z zakresu znajomości Reguł. W międzynarodowej grupie kilkunastu sędziów urządzamy sobie, co roku taki mały konkurs pomiędzy nami. Wysyłamy swoje odpowiedzi do ustalonego arbitra i w połowie marca, po ogłoszeniu rozwiązań mamy okazję porównać swoje wyniki. Wypadam w tych naszych konkursach nienajgorzej, rok temu byłem pierwszy, dwa lata temu drugi. Jeśli chcecie, mogę przetłumaczyć ten Quiz i umieścić go na naszej stronie. Gdyby byli chętni, możemy urządzić sobie takie zawody na naszym krajowym podwórku.

Pozdrawiam
ZbyszekG

#2 2012-02-03 09:25:58

jola_makuch
Moderator

Re: MGA Quiz 2012

"The World Is Not Enough" ?
img/smilies/smile

#3 2012-02-05 01:00:05

jola_makuch
Moderator

Zbyszku

Mam nadzieję, że się nie zawiodłam na Twoim poczuciu humoru. Czasami mam wrażenie, ze powinieneś poszukać sobie nowego hobby, bo Reguły ogarnąłeś już na maxa.
Jeżeli chodzi o tłumaczenie pytań to ilość wejść na quiz z ubiegłego roku świadczy o tym, że są zainteresowane osoby, więc cel tłumaczenia istnieje i to super z Twojej strony, że chciałoby Ci się je przetłumaczyć.

Ja rozwiązuję ten test od dwóch lat, ten będzie trzeci. Na własne potrzeby.
Myślę, że ludzie, którzy śledzą LS mają łatwiej, bo część pytań pochodzi z tamtejszych wątków. 
Tak w ogóle, to dobrze, że wiemy gdzie szukać wiedzy, gdy ktoś ma czas i ochotę dokształcać się.

Jola

#4 2012-02-06 05:30:09

ZbyszekG
Moderator

Właśnie kończę tłumaczenie. Jak mnie sen nie zmorze to powieszę to dziś. Jeśli chodzi o LS to coraz mniej mi się podoba. Zbyt rzadko głos zabierają dobrzy ludzie. Zanim trafisz na wartościową wypowiedź, to musisz przekopać się przez masę wypowiedzi wątpliwej wartości.

Pozdrawiam
ZbyszekG

#5 2012-02-08 04:13:42

ZbyszekG
Moderator

Przetłumaczyłem cały ten Quiz i miałem już go wysłać, gdy uświadomiłem sobie, że odruchowo używam już nowej, prawidłowej, zgodnej z angielskim oryginałem terminologii zawartej w Regułach Golfa. Spędziłem nad tłumaczeniem Reguł setki godzin i tak się już przyzwyczaiłem, że określenia takie jak „naturalne utrudnienie ruchome” po prostu nie chcą się wydostać z mojej klawiatury. Ponieważ nie chcę nikogo drażnić ani wywoływać zbędnych dyskusji na ten temat, więc jednak nie zamieszczę tłumaczenia Quizu na forum. Najlepiej jednak jest posługiwać się językiem angielskim.

Pozdrawiam
ZbyszekG

Stopka forum